Blog
Serialowo
Wrocławski
Wrocławski Dziadek Wnuczka
8 obserwujących 73 notki 63380 odsłon
Wrocławski, 15 maja 2017 r.

"Modus" - Szwecja w kleszczach chrześcijańskiego terroru

1221 9 0 A A A
www.sosac.tv
www.sosac.tv

 

Dobrze znane miłośnikom seriali produkcje skandynawskie od ładnych kilku lat trzymają odpowiedni poziom, a seriale szwedzkie są w ścisłej czołówce. Ja oglądałem sporo tych szwedzkich seriali i niestety muszę stwierdzić, że abstrahując od wysokiego poziomu maja one pewne wady, które mnie już trochę denerwuje.

 Otóż w bardzo znaczącej części tych filmów mamy pewne przesłania występujące także w serialach innych krajów [LINK], ale Szwedzi już zaczynają przesadzać. Jedno przesłanie to fabuła przedstawiająca szlachetną walkę brodatych, ubranych w powyciągane sweterki bojowników organizacji ekologicznych z bezwzględnymi kapitalistami i ich koncernami o czystą wodę i świeże powietrze dla całego świata. Pomagają im w tym wytatuowane i pokolczykowane do granic możliwości ponętne panienki, przeważnie lesbijki. Oni walczą, a wredni kapitaliści mordują ich w imię swoich niecnych interesów.

Drugie przesłanie jest także poważne. Otóż Szwecja w wielu produkcjach to kraj tolerancyjny, miły, przyjazny i tolerancyjny. Pełno w nim małżeństw gejów i lesbijek, zintegrowanych azylantów i niezwykle przyjaznych dla nich wszystkich Szwedów. Wszyscy oni jednak żyją w poważnym, terrorystycznym zagrożeniu. Tymi groźnymi terrorystami są różnego rodzaju oszalałe sekty religijne, oczadziali od religii pastorzy, zwyrodniałe od chrześcijańskiej indoktrynacji kółka różańcowe, które w chwilach pomiędzy modlitwami brutalnie mordują spokojnych mieszkańców Szwecji. Tych gejów, lesbijki, azylantów i innych „odmieńców”.

Oczywiście mamy pełną świadomość, że te wszystkie groźne organizacje religijno terrorystyczne oczywiście mają swoje korzenie w religii chrześcijańskiej. Nie, nie! Nawet o tym nie myślcie. Te pozostałe religie w tych filmach nie występują. Co najwyżej jest tam szlachetny policjant muzułmanin, miły i sympatyczny. Nikt nigdy w Szwecji nie odważy się nakręcić filmu, gdzie fanatycy religijni muzułmańscy lub ci z tej trzeciej religii mordują gejów i lesbijki. Twórcy takiego serialu zostaliby wymordowani w ciągu tygodnia. Albo uznani za antysemitów, faszystów i twórców nowego holocaustu.

No i mamy ten serial. Jest tu małżeństwo gejów, jest związek lesbijek, jest kobieta biskup, która ma czarne wnuki i wszyscy oni mordowani są przez zdegenerowanych fanatyków religijnych. Można wyraźnie zauważyć w szwedzkich produkcjach, że w kraju tym najbardziej zwyrodniali są przeciwnicy „poprawności’ i ideologii multi kulti. ,

Pomimo tego film zrealizowany jest świetnie, doskonale zagrany i pod względem realizacyjnym trudno mu cokolwiek zarzucić. Trzyma w napięciu od początku do końca, ma spójny scenariusz, a wątki i zagadki sprawnie układają się w całość. Nie ma właściwie dłużyzn ani niepotrzebnych wątków pobocznych. Akcja toczy się wokół tych morderstw, a zaczyna się w momencie gdy świadkiem jednego z nich zostaje autystyczna córka pani psycholog, uczestniczącej w śledztwie wraz z policyjnym detektywem. Ja w Szwecji nigdy nie byłem i nie wiem jak tam jest naprawdę i na ile filmy te odzwierciedlają rzeczywistość. Muszę jednak przyznać, że trafiają się szwedzkie seriale kryminalne, które postacie „zwykłych” Szwedów przedstawiają w zupełnie innym świetle [LINK].

Jeżeli komuś narracja „poprawności” w filmie tym nie przeszkadza to obejrzy serial z przyjemnością. 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Tematy w dziale Kultura